"Enter"a basıp içeriğe geçin

Acer ”en hızlı büyüyen bilgisayar üreticisi” olduğunu açıkladı

üm dünyayı etkileyen salgın, neredeyse tüm sektörlerde üretimin belirli bir süre durmasına, tedarik zincirindeki hareketlerin aksamasına ve teknolojinin de dahil olduğu alanlarda, ürün akışının durma noktasına gelmesine sebep oldu. Normalleşme ile süreçleri yeniden işlerlik kazanan şirketler, pandemi gibi kriz durumlarına hazırlıklarını artırmak için önlemler alıyor. Acer’sa bugün düzenlediği basın toplantısında pandemi koşullarından en az etkilen şirketlerden biri olarak, hedefledikleri noktaya ulaştığını açıkladı.

Canalys’inPC Market Pulse adını taşıyan, 2020 yılının 3. çeyreğinde masaüstü ve dizüstü bilgisayar ile iş istasyonlarını kapsayan pazar verilerini ortaya koyan araştırması Acer’ın pazardaki rekabetçi konumuna ışık tuttu. Çalışmaya göre, 2019 yılı 3. çeyrekte 4 milyon 902 bin bilgisayar satan şirket, 2020’nin aynı döneminde bu sayıyı 5 milyon 638 bine çıkartarak yüzde 15 büyüdü. Pazar payını koruyan Acer, bu oran ile küresel ölçekte en hızlı büyüyen bilgisayar üreticisi olarak, rakiplerini geride bıraktı.

Şirket, kısa bir süre önce düzenlediği [email protected] adlı etkinlik ile 20’den fazla yeni ürününü görücüye çıkararak gövde gösterisi yapmıştı. Ayrıca, yeni özelliklerle güncellenen bazı modelleri de Türkiye’de kısa süre önce satışa çıktı. Ultra ince dizüstü bilgisayarlar ve oyuncu dizüstü bilgisayarları kategorilerinde hedeflediği yüzde 25’lik pazar payını yakalayan Acer, pandemiye rağmen önümüzdeki dönemdeki pazar payı hedeflerini değiştirmeden takip ediyor.

Tek Yorum

Fikirlerinizi bizimle paylaşın

%d blogcu bunu beğendi: