"Enter"a basıp içeriğe geçin

GPU-Z Detaylı Rehber

GPU-Z detaylı rehber ile karşınızdayız. GPU-Z bilgisayarınızdaki grafik işleyen birimlerin detaylı bilgilerine ulaşmanızı sağlıyor.

1-) Graphics Card (Grafik Kartları)

Graphics Card

Graphics Card (Grafik Kart) sekmesi bilgisayarınızdaki grafik birimlerinin isimlerini , hafızalarını , DirectX versiyonunu ve daha bir çok özelliğini gösteren ana sekmedir. İşlemcinizin içerisinde dahili grafik işleme birimi var ise burada ikinci ekran kartı olarak gözükür.

Not: Bazı ekran kartı olmayan notebooklar sadece işlemcinin grafik birimini kullanır. Bu yüzden burada sadece işlemcinin dahili grafik birimi gözükür.

2-) Sensors (Sensörler)

Sensors

Senors (Sensörler) sekmesi dahili grafik birimleri ya da ekran kartınızın içerisinde bulunan sensörleri listeler ve onların saniye saniye gönderdiği verileri işler. Yukarıda gördüğünüz gibi GPU Clock ( Grafik Birimi İşlemcisinin Hızı) , Memory Clock ( Hafızanın Hızı) , GPU Temperature ( Ekran kartı sıcaklığı) gibi sensörler bulunmakta. Farklı ekran kartlarında Hafızanın yani VRAM’lerin sıcaklığını ölçen sensörler bulunmaktadır.

3-) Advanced (Gelişmiş)

Advanced

Bu sekmede de daha gelişmiş ve detaylı bilgiler bulunmaktadır. Özellikle sürüm numaraları ve sürücü versiyonları burada bulunmaktadır.

GPU-Z indirmek için tıklayınız

Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Bizi sol üstte bulunan sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Destek olmak için paylaşmanız yeterli.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir