"Enter"a basıp içeriğe geçin

Nvidia Geforce Experience Kullanım Rehberi

Nvidia’nın kendi ekran kartlarını kullananlar için sunduğu Geforce Experince, ekran kartınızın sürücülerinin güncelleştirilmesi , oyunların optimize bir şekilde çalışması ve ekran kartının içindeki çeşitli teknolojilerin kullanılmasında görev üstlenir.

Geforce Experience Giriş Sayfası

E-mail adresiniz ile kayıt olabilirken aynı zamanda Google ve Facebook hesaplarınız ile programa giriş yapabiliyorsunuz.

Görüldüğü üzere Giriş Sayfası , Sürücüler , Bildirimler , Yer Paylaşımı , Ayarlar ve Hesap detayları butonları bulunmakta. Bu butonların alt kısmında programın bilgisayarınızı tarayarak bulduğu oyun ve programlar mevcut.

1-) Sürücüler

Sürücüler kısmında ekran kartınızın en son desteklenen sürücülerini indirerek yükleyebilirsiniz.

Tek yapmanız gerekn “Güncelleştirmeleri Kontrol Et” butonuna tıklamak. Oyundan daha çok tasarım işleriyle uğraşanlar için “Güncelleştirmeleri Kontrol Et” butonunun yanındaki üç noktalı butona tıklayarak Nvidia’nın tasarımcılar için hazırladığı özel sürücüyü indirebilirsiniz.

2-) Bildirimler

Bildirimler butonu her programda olduğu gibi çan şeklinde yer alıyor. Burada programın size bildirmek istediği özel kampanyalar , hediyeler ve optimize edilen oyunların bildirilerini görebilirsiniz.

3-) Yer Paylaşımı

Yer paylaşımı Geforce Experience’in en önemli özelliklerinden bir tanesi. Bu özellik sayesinde Twitch , Youtube ve Facebook gibi platformlarda canlı yayın açabilir, ekran kaydı alabilir ve aynı zamanda oyunlardaki önemli anları kayıt eden “önemli anlar” teknolojisini kullanabilirsiniz.

Saydıklarımın yanında Oyun Filtresi , Ekran Görüntüsü , Performans Ayarı gibi özelliklerde mevcut.

4-) Ayarlar

Her programda olduğu gibi Geforce Experience’de ayarlar kısmını barındırıyor.

Bu kısımda klasik bir biçimde hesabınızı ve programın ayrıntılarını yönetebilirsiniz. Programın barındırdığı yazılımsal destekli teknolojilerde burada bulunmakta.

Geforce Experience İndirme Link

Bu yazımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizden ricam bu işlerde yeni olduğum için yanlışlarımı yorumlarınızda belirtmeniz.

Özellikle hangi konularda araştırma ve yazıların olmasını istersiniz ?

Sayfada sizi rahatsız eden bir içerik var mı ?

Sayfanın geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Güncel haberleri mi yoksa rehberleri mi tercih edersiniz ?

Sayfayı teknoloji sever arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir